Blog > Komentarze do wpisu
Terlikowski, jego córka i dres do biegania

Myślałem, że niewiele postaw ludzkich jest mnie jeszcze w jakikolwiek sposób zadziwić. Jednakże znamienite osobistości z okolic prawicy patetyczno-histerycznej (określenie to ukuł, jakiś felietonista przy okazji zabójstwa w biurze PiS w Łodzi, uważam je za bardzo trafne) co jakiś czas sprawiają, że oczy otwierają mi się szerzej, a szczęka wędruje ku podłodze.

Bohaterem ostatnich kilkunastu godzin jest dla mnie Tomasz Terlikowski. Otóż ten nieprzejednany katolicki publicysta, moralista, dzierżący stanowisko naczelnego Frondy, dokonał straszliwego odkrycia. Dowiedział się mianowicie, że straszliwe homoseksualne lobby zamierza zamachnąć się na jego rodzinę. Ułożywszy zapłakane dziatki do spania i zrobiwszy to co należy w dresie do biegania Terlikowski dogłębnie przeanalizował listę wspierających demonicznych gejów w planie odebrania mu potomstwa i zatrząsł się z oburzenia po raz kolejny

Kwestią czasu było powstanie grupy  na Facebooku wspierającej Terlikowskiego w boju ze straszliwymi homoseksualistami. 

Pisanie o tej sprawie, to trochę jak tłumaczenie żartu, komuś kto go nie zrozumiał lub przyjął całkowicie na serio. W całej okazałości widać tutaj jednak, dlaczego pewna część prawicy Polskiej zostanie po wsze czasy gdzieś na marginesie publicznych dyskursów oraz powód, dla którego Terlikowski i jemu  podobni nie są i nie będą traktowani jako poważni dyskutanci. 

Zero dystansu, niezdolność do odczytywania ironii, rozdmuchiwanie żartu do niemal fizycznej napaści na rodzinę redaktora T, święte oburzenie i skrajnie histeryczne reakcje. I jeszcze to wzajemne nakręcanie się obrońców Terlikowskiego: nie mogło zabraknąć oczywiście nawiązania do Smoleńska. Trudno tu nawet znaleźć przestrzeń, do choćby próby racjonalnej dyskusji. Bo odpowiedzią są albo żenujące próby bycia dowcipnym albo jeszcze więcej świętego oburzenia, paragrafów i mądrości na temat homoseksualizmu jak choćby ta: “A jest różnica między homoseksualizmem a zoofilią? I tu i tu mamy do czynienia ze zmianą partnera płci przeciwnej na coś innego.”

Chciałbym aby sam Terlikowski lub ktoś z jego obrońców złożył zawiadomienie do prokuratury. Chciałbym aby w tym zawiadomieniu wyraźnie padły słowa o “centrali Cywilizacji Śmierci w Brukseli” Następnie oddałbym dużą część swojego majątku za zdjęcie miny prokuratora, który takie zawiadomienie by czytał. 

Samemu redaktorowi T zaś życzę, aby następnym razem jak coś go tak oburzy i rozwścieczy biegał w swoim dresie dopóty nie padnie ze zmęczenia. Rozluźniony, bez napięcia, może nawet się uśmiechnie i błyśnie jakąś celną ripostą zamiast się nadymać i histeryzować?

poniedziałek, 10 stycznia 2011, sopherss

Polecane wpisy